Ermeni Dili ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması

Ermeni Dili ve Edebiyatı taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Ermeni Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Ermeni Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Ermeni Dili ve Edebiyatı, lisans programı olarak Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde öğrenim programları içinde bulunmaktadır. Dil sınavları bölümünden öğrenci kabul ederek öğrenim hakkı tanınır. Ermeni Dili ve Edebiyatı’nda Ermenicenin okunması, konuşulması, anlaşılması, metin incelemelerinin ve çevirilerin yapılması, eserlerin incelenmesi gibi kazanımlar öğrencilere verilmektedir. Bunun yanında dil, din, tarih, kültür, sosyal hayat kazanımları da verilmektedir.

Bir milletin dilini bilmek için yaşadığı coğrafyayı ve etimolojik dil analizini de bilmek gerekir. Mezunlar, özelde rehber, mütercim olarak, kamuda memur olarak çalışabilirler. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda, konsolosluklarda iş imkanlarına sahip olabilirler. Bir üniversitenin bir bölümü olduğu için mezun sayısı belli ve istihdam alanları da bellidir.

Ermeni Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Erciyes Üniversitesi (Kayseri) Ermeni Dili ve Edebiyatı 21 21 DİL-3 235,74613 72.900 437,1160

 

Ermeni Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. çağla Yanıtla

    Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü yalnızca Kayseri Üniversitesinde mi var. Türk- Ermeni ticari ilişkilerinde bu bölüm mezunlarına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bu bölümü tercihlerimin arasına aldım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.