Endüstri Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Endüstri Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Endüstri Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Endüstri Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Endüstri Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Endüstri Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Endüstri Mühendisi

Endüstri Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insanların yetişmesini sağlayan bir bölümdür. Bölümün amacı mühendislik hizmetlerinin yerine getirilmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin yetiştirilmesini sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Endüstri Mühendisliği mezunları, endüstri mühendisi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında ya da bağımsız olarak mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak görev alıp iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Endüstri Mühendisliği programında temel bilimler ve teknik bilimler ağırlıklı olarak okutulmaktadır. Fizik, kimya, matematik, istatistik, analitik geometri dersleri verilmektedir. Dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. Laboratuvar dersleri de bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Mühendislik hizmetlerinin birçok sektörün altyapısında etkili olması nedeniyle daima revaçta olması meslek gruplarını da doğrudan etkilendiğinden endüstri mühendisliği de revaçta olan bir meslektir. Gelecek on yıl içinde de imalat faaliyetlerinin artması ve uluslararası ilişkilerin gelişmesi ön görülerek gelecek vaat eden bir meslektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Endüstri Mühendisliği mezunlarının endüstri mühendisi olarak sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, düzenli olmaları, plan hareket edebilmeleri, birçok işi aynı anda yönetebilmeleri, takım çalışmasına uyumlu olarak çalışabilmeleri şeklinde sıralanabilir.

Endüstri Mühendisliği dersleri nelerdir, Endüstri Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Endüstri Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Endüstri Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Endüstri Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Endüstri Mühendisliği tercih edilir mi ve Endüstri Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Endüstri Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.