Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Elektronik ve Haberleşme Mühendisi

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasını sağlayan bir bölümdür. Bölümüm amacı mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerinde yetişmesinde ve istihdam edilmesinde imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunları elektronik ve haberleşme mühendisi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında telekomünikasyon hizmetlerinin gerçekleşmesinde, özel sektör kurumlarında operatör hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak görev alıp iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında temel bilimler ve teknik bilimler okutulmaktadır. Fizik merkezli ve ağırlıklı olarak okutulan dersler teorik ve uygulamalı olarak gerçekleşmektedir. Bölümde hazırlık ve staj da bulunmaktadır. Matematik, geometri, istatistik gibi dersler de ağırlıklı olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Mühendislik hizmetlerinin ihtiyaç alanlarında meslek gruplarını oluşturması mühendisliklerin sürekli tercih ve terviç edilmesini sağlamaktadır. Mühendislik hizmetlerine bağlı birçok sektörün bulunması ve gelişmesi elektronik ve haberleşmeyi de etkilediğinden meslek alanı olarak gelecek on yılda da gözde mesleklerden olmaya devam edecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunlarının elektronik ve haberleşme mühendisi olarak sahip olması gereken özellikler, fizik alanında ilgili ve yeterli bilgiye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, sabırlı, dikkatli, düzenli, planlı olmaları gerekmektedir.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği dersleri nelerdir, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği tercih edilir mi ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.