Elektrik Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Elektrik Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Elektrik Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Elektrik Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Elektrik Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Elektrik Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Elektrik Mühendisi

Elektrik Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı mühendislik hizmetlerinin karşılanmasında yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak kişilerin yetişmesine ve istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Elektrik Mühendisliği mezunları elektrik mühendisi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında ya da bağımsız olarak mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Elektrik Mühendisliği’nde okutulan dersler temel bilimler ve teknik bilimler olarak şekillenmektedir. Fizik, matematik, geometri ağırlıklı verilen temel ve teknik bilimler, mesleki eğilim derslerinin de verilmesiyle pekişmektedir. Dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Sınavlar da teorik ya da uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Elektrik Mühendisliği, mühendislik hizmetlerinin her an ihtiyaçlara karşılık vermesi nedeniyle, teknik ilerlemenin insanlığa faydaları olması nedeniyle ve elektriğe bağlı mühendislik hizmetlerinin sürekli gelişmesi nedeniyle gelecek on yıl içinde de meslek alanında revaçta olmaya devam edecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Elektrik Mühendisliği mezunları elektrik mühendisi olarak mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, teknik bilgi ve beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, fizik alanına ilgi duymaları şeklinde sıralanabilir.

Elektrik Mühendisliği dersleri nelerdir, Elektrik Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Elektrik Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Elektrik Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Elektrik Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Elektrik Mühendisliği tercih edilir mi ve Elektrik Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Elektrik Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.