Elektrik Elektronik Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Elektrik Elektronik Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Elektrik Elektronik Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Elektrik Elektronik Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Elektrik Elektronik Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Elektrik Elektronik Mühendisi

Elektrik Elektronik Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan yükünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı mühendislik hizmetlerinin yerine getirilmesinde yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olan kişilerin yetişmesine ve istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunları elektrik ve elektronik mühendisi olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında ya da bağımsız olarak mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesi için çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahiptirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Elektrik Elektronik Mühendisliği programında temel bilimler ve teknik bilimler, alan dersleri, üniversite ortak dersleri okutulmaktadır. Teorik ve uygulamalı okutulan dersler fizik temelli olarak laboratuvar derslerinin ağırlıklı olmasıyla verilmektedir. Bölümde hazırlık ve staj da bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Mühendislik hizmetleri insanlığa olan faydaları nedeniyle sürekli revaçta olan meslek alanlarından oluşur. Bu nedenle Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü ve meslek alanı da sürekli tercih edilen mesleklerden biri olarak bulunduğu sektörlerin gelişim göstermesi nedeniyle gelecek on yıl içinde de tercih edilmeye devam edilecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunlarının elektrik elektronik mühendisi olarak sahip olması gereken özellikler, fizik alanında ilgili olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, sabırlı, dikkatli, planlı, düzenli hareket etmeleri şeklinde sıralanabilir.

Elektrik Elektronik Mühendisliği dersleri nelerdir, Elektrik Elektronik Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Elektrik Elektronik Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Elektrik Elektronik Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Elektrik Elektronik Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Elektrik Elektronik Mühendisliği tercih edilir mi ve Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.