El Sanatları Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

El Sanatları Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için El Sanatları Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından El Sanatları Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

El Sanatları Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: El Sanatları

Puan Türü: YGS-5

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Zanaatkar

El Sanatları Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin el sanatlarının korunmasında istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

El Sanatları Bölümü mezunları kültür ve medeniyet çalışmaları kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarına, özel sektör kurum ve kuruluşlarına bağlı olarak çalışabilirler. Kurslarda, okullarda, eğitim merkezlerinde görev alabilirler. Uzman kişiler olarak çalışma imkan bulup iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

El Sanatları Bölümü’nde okutulan dersler kültür, sanat, tarih, edebiyat alanında okutulan derslerdir. Mesleki eğilim ve sosyal bilimler dersleri okutulmaktadır. Dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Zanaat hizmetlerinde sanat kaygısı güdülerek ve koruma altına alma faaliyetlerinin gerçekleşmesinde uygulamalar yapılmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

El sanatları, geniş kültür coğrafyamızda binlerce yıldır süren faaliyetler olarak geleceğe taşınmak amacıyla önemsenen bir bölüm ve meslek alanı olup gelecek on yıl içinde de durağan da olsa tercih edilmeye devam edilerek kültür varlıklarının korunmasına önemli bir açığı kapatmaktadır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

El Sanatları Bölümü mezunları el sanatları alanında zanaat sahibi olarak mesleklerini icra ederken sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, özgün ve üretken olmaları, özverili olmaları, el becerilerine sahip olmaları şeklinde sıralanabilir.

El Sanatları Bölümü dersleri nelerdir, El Sanatları Bölümü puan türü ve özellikleri, El Sanatları Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, El Sanatları Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, El Sanatları Bölümü geleceği iş bulma durumu El Sanatları Bölümü tercih edilir mi ve El Sanatları Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

El Sanatları Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir