Eczacılık Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Eczacılık Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Eczacılık Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Eczacılık Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Eczacılık Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Eczacılık

Puan Türü: MF-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Eczacı

Eczacılık Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Eczacılık, fakülte olarak bulunmaktadır. Fakültenin amacı yetişmiş insan gücü oluşturmak ve yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesinde imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan kişilerin eczacılık diplomasıyla ilaç alım ve satımında resmi ticari faaliyetlerin yürütülmesinde görev almaları, sağlık kurum ve kuruluşlarıyla irtibatlı olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olmaları mümkündür. Eczacılar, diplomalarını kiraya da verebilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Eczacılık Fakültesi’nde temel bilimler ve sosyal bilimler alanında dersler okutulmaktadır. Dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Kimya endüstrisi, ilaç sanayi, depolama, yönetme, planlama alanlarında dersler gösterilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Eczacılık sağlık alanında olan bir meslek olduğu için sürekli ihtiyacın olduğu ve zamanla arttığı bir alan olarak daima revaçta bulunmaktadır. Mesleğin uzun yıllar boyunca revaçta kalacağı ve gelecek on yıl içinde de büyüme refleksleri göstereceği beklenmektedir. Bu nedenle sürekli tercih edilen bir bölümdür.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Eczacılık Fakültesi’ni bitirenlerin eczacılık mesleğini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, teknik bilgiye sahip olmaları şeklinde sıralanabilir.

Eczacılık Bölümü dersleri nelerdir, Eczacılık Bölümü puan türü ve özellikleri, Eczacılık Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Eczacılık Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Eczacılık Bölümü geleceği iş bulma durumu Eczacılık Bölümü tercih edilir mi ve Eczacılık Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Eczacılık Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.