Doğu Dilleri Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Doğu Dilleri Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Doğu Dilleri Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Doğu Dilleri Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Doğu Dilleri Bölümü, Arap, Fars, Hint, Çin, Kore, Urdu ve Japon dili ve edebiyatı hizmetlerini veren bir lisans programıdır. Doğu dillerinin öğrenilmesinde sanat, edebiyat ve bilimsel verilerin incelenmesi söz konusudur. Bu bakımdan bilim tarihi, etimoloji, etnik köken, dil bilimi, dil referansları gibi konular bölüm konuları arasında yer almaktadır. Doğu Dilleri Bölümü, YÖK tercih kılavuzunda Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi’nde bulunmaktadır.

Doğu Dilleri Bölümü mezunları, sanat, edebiyat, dil, tarih, bilim üzerinde doğu kültürlerine ait eserlerin ve değerlerin incelenmesi ve bilinmesi, araştırılması ve sunulması konusunda hizmetler gerçekleştirirler. Akademik anlamda yapılan çalışmalarla mezunlar kendilerini gerçekleştirmektedir. Bölümü okuyacak kişilerin dil öğrenmeye meraklı, sabırlı, çalışkan ve disiplin sahibi olmaları gerekir.

Doğu Dilleri Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ (BİŞKEK-KIRGIZİSTAN) 2018 EdebiyatFakültesi Doğu Dilleri (Çin Dili ve Edebiyatı) DİL 5 226.27981
KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ (BİŞKEK-KIRGIZİSTAN) 2018 EdebiyatFakültesi Doğu Dilleri (Rus Dili ve Edebiyatı) DİL 10 221.88306

 

Doğu Dilleri Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. kartal Yanıtla

    Merhaba Arkadaşlar; Doğu Dilleri Bölümü okumak mantıklı mı sizce ? Mezun olunca şirketlerde tercüme işi çeviri işi yapılabilir mi ? Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde arkadaşım okuyor. Bende bu bölümü tercih ederek o üniversiteye gideceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.