Bulgar Dili ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması

Bulgar Dili ve Edebiyatı taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Bulgar Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Bulgar Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Bulgar Dili ve Edebiyatı, dört yıllık bir lisans programı olan bölüm, Ankara Üniversitesi’nin öğrenim programında yer almaktadır. Dil bölümünden öğrenci kabul eden bölüm, Bulgar Dili ve Edebiyatı ile birlikte tarih, kültür, coğrafya kazanımları da sağlamaktadır. Bu kazanımlara sahip olarak mezun olan kişiler Bulgar dilinde gramer bilgisine sahip, metin okumaları yapabilen, tetkik, tahsis, tahkik çalışmaları yapabilirler. İleri düzeyde okuma, yazma, konuşma yeterlilikleri de kazandırır.

Bölümden mezun olan kişiler, TRT kurumlarında, devlet dairelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde, kültür hizmetlerinde, turizm hizmetlerinde, mütercim, rehber, editör, yönetici, koordinatör olarak görev alabilirler. Bulgar Dili ve Edebiyatı ülkemizde sadece bir üniversitede olduğu için mezunlarının azlığı iş imkanlarının fazla olduğu bir alandır.

Bulgar Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Ankara Üniversitesi Bulgar Dili ve Edebiyatı 21 21 DİL-2 257,31424 52.700 453,23955

 

Bulgar Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. selma Yanıtla

    Ankara Üniversitesi Bulgar Dili ve Edebiyatı puanları geçen seneye göre çok artar mı ? Bölüm puanları ek yerleştirmelerde biraz düşüyor mu ? Kontenjanlar dolmazsa ek yerleştirme yapıyorlar değil mi ? Taban puanı ve başarı sıralamaları nasıl olur bu yıl çok soru sordum ama aklımda deli sorular 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.