Boşnak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları Başarı Sıralaması

Boşnak Dili ve Edebiyatı taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Boşnak Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Boşnak Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Boşnak Dili ve Edebiyatı, 4 yıllık lisans eğitimi veren bir programdır. Okuyan öğrencilerin Boşnak Tarihi, Boşnak Kültürü, Boşnak Hayatı, Boşnak Coğrafyası, Boşnak Dili, Boşnak Sanatı, Boşnak Edebiyatı alanlarında donanımlı ve birikimli olması sağlanır. Öğrenciler bütün bu birikimleri edinerek mezun olurlar. Boşnak dilini ileri düşeyde okuma, anlama, dinleme, kavrama, yazma aşamalarından geçerek yeterlilik için lisans alırlar.

Boşnak Dili ve Edebiyatı mezunları, dil, tarih, kültür ve coğrafya çalışmalarında, araştırmalarında görev alabilirler. Basım ve yayım işlerinde, neşriyatta görev alabilirler. Devlet kurumlarında memur olarak atanabilirler. Boşnak Dili ve Edebiyatı, Bosna Hersek coğrafyası ve kültürü ile Türkiye’nin yakın temas halinde olmasını ve ilişkilerin kuvvetlenmesini sağlar. Lisans sahipleri, metin üzerinde tetkikat, tahsis, tahkim ve tahkik yapma yeterliliğine de sahiptir.

Boşnak Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

ÜNİVERSİTE ADI BÖLÜMÜN ADI KON. YER. PUAN
TÜRÜ
EN
KÜÇÜK
BAŞARI
SIRASI*
EN
BÜYÜK
Trakya Üniversitesi (Edirne) Boşnak Dili ve Edebiyatı 21 21 DİL-2 228,36302 65.000 335,59493

 

Boşnak Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. sabiha Yanıtla

    Trakya Üniversitesinde Boşnak Dili ve Edebiyatı bölümü okumak istiyorum. YGS puanım 218.745 civarında. Cuma Günü LYS-5 sınavına gireceğim çok çalıştım inşallah iyi geçer de bende istediğim bölümü okuyabilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.