Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümün amacı bilgisayar hizmetlerini gerçekleştirebilecek, program yükleme, silme, yazma ve bakım, onarım işlerinden anlayan ara eleman yetiştirmektir. Bölümde temel bilgisayar bilimleri dersleri okutulur.

Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü mezunları, tekniker olarak özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında bilgisayara ihtiyaç olan her kademede ve alanda bilgisayar hizmetlerinin gerçekleşmesinde çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen bilgisayar bilimlerine ilgili olmalarıdır.

Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) 2018 Engelliler Entegre Yüksekokulu BilgisayarOperatörlüğü TYT 15 231.90200
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE) 2018 Meslek Yüksekokulu BilgisayarOperatörlüğü (İngilizce) (%50 İndirimli) TYT 3
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE) 2018 Meslek Yüksekokulu BilgisayarOperatörlüğü (İngilizce) (Burslu) TYT 3 215.14248
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ (KKTC-GİRNE) 2018 Meslek Yüksekokulu BilgisayarOperatörlüğü (İngilizce) (Ücretli) TYT 3
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ 2018 Kütahya Teknik Bilimler MeslekYüksekokulu Bilgisayar Operatörlüğü TYT 30 225.98444

Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. begüm Yanıtla

    Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü taban puanları ve başarı sıralamalarını inceledim. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi yazmayı düşünüyorum. Bu üniversitenin eğitimi nasıl bilen varsa acil yardım istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.