Beslenme ve Diyetetik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Beslenme ve Diyetetik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Beslenme ve Diyetetik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Beslenme ve Diyetetik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Beslenme ve Diyetetik

Puan Türü: MF-3, YGS-2 – Fakülte/Yüksekokul

Eğitim Süresi: 4-2

Alacağı Unvan: Diyetisyen

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve önlisans, lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü oluşturmada ve ara eleman insan gücü ihtiyacının karşılanmasında önemli bir alan oluşturmaktadır. Beslenme ve Diyetetik Bölümü, sağlık alanında en önemli bölümlerden biri haline gelmiştir.

Çalışma Alanları:

Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunları sağlık hizmetlerinin gerçekleşmesinde sağlık kurumlarında, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında ya da bağımsız olarak kliniklerde çalışma imkanı bulabilirler. Sağlık hizmetlerinin gerçekleşmesinde önemli bir rol oynarlar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Programda okutulan dersler, temel bilimler, biyoloji ağırlıklı olarak okutulmaktadır. Teknik dersler, alan dersleri, üniversite ortak dersleri okutulmaktadır. Bölümde staj bulunmaktadır. Birçok ders teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Diyet kürleri dersleri ve uygulamaları yapılmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İnsanların sürekli olarak tüketim odaklı yaşaması ve beslenme alışkanlıklarının bozulmalara uğraması, buna bağlı sağlık sorunlarının yaşanması beslenme ve diyetetik alanına olan ilgiyi arttırmaktadır. Bu nedenle geleceğin mesleklerinden biri olarak en parlak dönemlerini yaşamaktadır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mesleğin gerektirdiği özellikler, kişilerin sosyal ilişkiler kurabilmeler, takım çalışmasına uyum göstermeleri, alanında ilgili ve bilgili olmaları, dikkatli, sabırlı, planlı ve programlı yaşamaları şeklindedir.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü dersleri nelerdir, Beslenme ve Diyetetik Bölümü puan türü ve özellikleri, Beslenme ve Diyetetik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Beslenme ve Diyetetik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Beslenme ve Diyetetik Bölümü geleceği iş bulma durumu Beslenme ve Diyetetik Bölümü tercih edilir mi ve Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Beslenme ve Diyetetik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.