Basım Yayın ve Üretim Teknolojileri Taban Puanları Başarı Sıralaması

Basım Yayın ve Üretim Teknolojileri taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Basım Yayın ve Üretim Teknolojileri başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Basım Yayın ve Üretim Teknolojileri bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Basım Yayın ve Üretim Teknolojileri, genel adıyla Basım Teknolojileri programı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda olan bir program olup ülkemizde Marmara Üniversitesi’nde öğrenimi sağlanan bir programdır. Basım, yayın ve üretim odaklı çalışan ve teknolojilerinin geliştirilmesi, kullanılması, üretilmesi, sunulması, raporlanması gibi faaliyetlerde bulunan kişilerin mezun oldukları bölümdür.

Önlisanstan mezun olan kişiler, grafik tasarım şirketleri, tasarım şirketleri, ambalaj şirketleri, basın kolları, basımevleri, yayınevleri gibi yerlerde iş imkanlarına sahip olabilirler. Bu bağlamda basım ve yayınla ilgili kişilerin güvenilir, dürüst, cesur, kriz anlarına yönetebilen, doğru kararlar almayı başarabilen kişiler olması iş imkanlarını ve muhtemel iş tercihlerini etkileyecektir.

Basım Yayın ve Üretim Teknolojileri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Program Adı Fakülte Adı Bölüm Adı Puan
Türü
Kont. Yerl. Taban Puan En Büyük
Puan
MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Basım Teknolojileri YGS-1 31 31 272,70181 378,17086
AZERBAYCAN DEVLET MEDENİYET VE İNCE SANAT ÜNİVERSİTESİ (BAKÜ-AZERBAYCAN) Sanatşünaslık (Sanat Eleştirisi) Fakültesi Basım TS-1 5 1 254,92689 254,92689

 

Basım Yayın ve Üretim Teknolojileri Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. haluk bezginci Yanıtla

    İstanbul Marmara Üniversitesi Basın Yayın ve Üretim Teknolojileri taban puanları ve başarı sıralamalarını her yerde araştırdım.Sadece burada aydınlatıcı bir bilgiye ulaştım. Bu puanlar bu sene olabilecek tahmini puanlar değil mi ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.