Bankacılık Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Bankacılık Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Bankacılık Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Bankacılık Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Bankacılık Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Bankacılık

Puan Türü: YGS-6

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Bankacı

Bankacılık Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek bankacılık hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin yetişmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bölüm, bankacılık alanında yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkilidir.

Çalışma Alanları:

Bankacılık Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında finansman ve bankacılık hizmetleri gerçekleştiren kurumlarda çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Bankacılık hizmetlerinin gerçekleşmesinde rol oynarlar. Bankacılık hizmetleri finans ve kiralama alanlarında olduğu gibi sigortacılık alanlarında da etkili olduğundan kişilerin görev alması söz konusu olabilir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Programda bankacılık alanında alan bilgisi dersleri, üniversite ortak dersleri teorik ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. İşletme, finans, ekonomi, istatistik, matematik, bankacılık, temel hukuk kavramları, ticari hukuk, vergi hukuku gibi dersler okutulmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Bankacılık, bankacılık sektörünün her geçen gün gelişmesi ve bankacılığa duyulan ihtiyacın artması nedeniyle bölüm revaçta olan bir bölümdür. Alanda yetişmiş insan gücü oluşturması da bölümü önemli kılmaktadır. Bankaların yüksek kar elde ederek mevduat arttırması da sektörün gelişmesini sağlamaktadır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mesleğin gerektirdiği özellikler, matematiğe ilgi duyan kişiler olmaları, takım çalışmasına uyum gösteren kişiler olmaları, kurumsal düzene uyum sağlayacak kişiler olmaları, sosyal ilişkileri kuvvetli kişiler olmaları şeklindedir.

Bankacılık Bölümü dersleri nelerdir, Bankacılık Bölümü puan türü ve özellikleri, Bankacılık Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Bankacılık Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Bankacılık Bölümü geleceği iş bulma durumu Bankacılık Bölümü tercih edilir mi ve Bankacılık Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Bankacılık Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.