Bahçe Bitkileri Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Bahçe Bitkileri Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Bahçe Bitkileri Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Bahçe Bitkileri Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Bahçe Bitkileri Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Bahçe Bitkileri

Puan Türü: MF-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Bahçe Bitkileri Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanda yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili bir rol oynamaktadır. Bahçe bitkileri düzenlenmesi, yetişmesi, korunması, dağıtımı ve dikimi alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişiler yetiştirmeyi amaçlar.

Çalışma Alanları:

Bahçe Bitkileri Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında orman ve köy işlerinde, çevre ve şehircilik bakanlığında çalışma imkanı bulabilirler. Peyzaj çalışmalarında belediye kurumlarında danışman olarak görev alabilirler. Üretim, dikim, koruma, geliştirme, düzenleme aşamalarında danışmanlık yapabilirler. Özel sektörde bağımsız olarak danışmanlık yapabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Bahçe Bitkileri Bölümü’nde öncelikle temel bilimler biyoloji ağırlıklı olarak okutulmaktadır. Alan dersleri, üniversite ortak dersleri de bulunmaktadır. Laboratuvar dersleri de verilmektedir. Botanik, genetik, anatomi, çevre bilimi, topografya alanında dersler verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Bahçe Bitkileri Bölümü, şehirciliğin gelişmesiyle birlikte terviç edilen ve tercih edilen bir bölüm haline gelmiştir. Bu nedenle geleceğin mesleklerinden sayılmaktadır. Bitkilerin insan hayatındaki yeri ve önemi nedeniyle önemli bir yere sahiptir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mesleğin gerektirdiği özellikler, biyolojiye ve bitkilere ilgi duymaktır. Açık alanda çalışmaya uyumlu olmaktır. Takım çalışmasına uyumlu olmaktır. Temel bilimlere ilgili, bahçe uğraşlarını seven kişilerin bu mesleği yapması mümkündür.

Bahçe Bitkileri Bölümü dersleri nelerdir, Bahçe Bitkileri Bölümü puan türü ve özellikleri, Bahçe Bitkileri Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Bahçe Bitkileri Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Bahçe Bitkileri Bölümü geleceği iş bulma durumu Bahçe Bitkileri Bölümü tercih edilir mi ve Bahçe Bitkileri Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Bahçe Bitkileri Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir