Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları Başarı Sıralaması

Azerbaycan Tıp Üniversitesi taban puanları 2017 2018 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Azerbaycan Tıp Üniversitesi başarı sıralaması 2017 verileri sayfamızda. 2018 YGS LYS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Azerbaycan Tıp Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi, 1930 yılında temelleri atılan Sağlık Enstitüsü olarak çalışmış zamanla gelişerek üniversite statüsü kazanmış ve Azerbaycan’ın en büyük tıp üniversitesi olarak hizmet etmektedir. Müstakil olarak top üniversitesi şeklindedir. Azerbaycan’ın sağlık alanında yaptığı çalışmalar kapsamında Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin Türkiye ile denkliği bulunmaktadır. Bu bağlamda Tıp Fakültesi’ni ücretli olarak otuz kontenjanla okutmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi ülkenin en prestijli ve büyük üniversitelerinden biri olarak Türkiye öğrencilerine de açık olması iki ülke için de en önemli yakınlaşma amillerinden biridir. Bu nedenle iki ülke arasında münasebetler sağlamlaştırılmaktadır. Sosyal ve kültürel hizmetler bakımında öğrencilere imkanlar sunmakta ve kendilerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2017 2018

Fakülte Adı Bölüm Adı Puan Türü Kon. Yerleşen Taban Puan Tavan Puan
Tıp Fakültesi (Ücretli) Tıp MF-3 30 30 424,63209 439,81002

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. neşe güçlü Yanıtla

    Benim ve ailemin çocukluktan beri hayali Tıp Fakültesinde okumam.. Malum Türkiye’de Tıp Fakültesi puanları çok yüksek. Ailem yurtdışında da olsa Tıp Fakültesi okumamı istiyor. Azerbeycan Tıp Üniversite hakkında neler söylersiniz ? Sizce yapabilir miyim gitmeli miyim ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.