Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü

Puan Türü: TM – 3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek aile ve tüketici bilimleri alanında planlama yapabilecek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olmaktadır. Bölümün amacı ailenin korunması ve tüketimin planlanmasıdır.

Çalışma Alanları:

Bölümden mezun olan kişiler aile planlamasında tasarruf haklarının düzenli kullanılmasını enerjiden, mutfak ihtiyaçlarına kadar planlayıp, projelendirerek çalışma alanı oluşturmaktadırlar. Kamu kurum ve kuruluşlarında uzman kişiler olarak ya da özel sektörde danışmanlar olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Bölümde, aile planlaması, korunması, tüketici hakları, temel hukuk, aile hukuku, kamu hukuku, temel bilimler, istatistik, matematik gibi dersler okutulmaktadır. Dersler teorik ve uygulamalı olarak içerik farklılıklarına sahip olabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Dünya nüfusunun artmaya devam etmesi, ülkemiz nüfusunun hızla artması aileye verilen önemin giderek azalması ve tüketim çılgınlıklarının yaşanması nedeniyle planlama ve projelendirme ihtiyaçlarının açığa çıkması nedeniyle meslek olarak önü açık olan alanlardan biridir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Kişilerin, sabırlı, dikkatli, planlı, programlı, üretken, yenilikçi, acil durumlarla baş edebilen, kriz anlarını yönetebilen, sosyal ilişkileri kuvvetli bireyler olması gerekir. Böylece iş yükü ve insan gücü arasındaki denge daha iyi kurulabilir.

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü dersleri nelerdir, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü puan türü ve özellikleri, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü geleceği iş bulma durumu Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü tercih edilir mi ve Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir