Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Ağaç İşleri Endüstri Mühendisi

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşturulmasında etkili olan bir bölümdür. Mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesinde önemli bir rol oynar.

Çalışma Alanları:

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği mezunları, mühendis olarak ağaç hammaddesiyle üretim yapan mobilya, kereste, doğrama, dekorasyon fabrikalarında gerekli insan gücünün karşılanmasında ve mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde görev alırlar.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Programda temel bilimler, teknik bilimler alanında matematik, fizik ağırlıklı dersler, mesleki eğilim dersleri, malzeme üretimi, ağaç teknolojisi, ağaç fiziği gibi dersler okutulmaktadır. Biyoloji ağırlıklı dersleri sosyal bilimler alanındaki dersler takip etmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ağaca bağlı üretimin her geçen gün dünya nüfusuna oranla artması, sektörün fabrikalaşması ve teknik insan gücü ihtiyacının oluşması mesleği gelecek vaat eden meslekler arasına sokmuştur. Bu nedenle istihdam alanı geniştir. Kişilerin mühendis olarak atanması ya da sözleşmeli çalışması mümkündür.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Mühendislerin, imalat aşamasında her bilgiye teknik olarak vakıf olması, ağır işlerin üstesinden gelebilmesi, planlı hareket edebilmesi, dikkatli olması, doğru hesaplamalar yapıp hızlı hareket etmesi, analitik düşünme yetisine sahip olması gerekir.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği dersleri nelerdir, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği tercih edilir mi ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.